Local pick ups available in Ogden or Ankeny. Just select local pick up in delivery or "ship to" options.

Collection: Kitchen, Dining, & Home

Our handcrafted selection of pieces to compliment your everyday lifestyle.
73 products
  • Dishwasher Magnet, Clean/Dirty
    Regular price
    $2.99
    Sale price
    $2.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Danish Dough Whisk 12"
    Regular price
    $10.99
    Sale price
    $10.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Hot Honey
    Regular price
    $12.50
    Sale price
    $12.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Leaves Swedish Dishcloth
    Regular price
    $8.00
    Sale price
    $8.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Greenery Bowl Bestie | Microwave Bowl Holder
    Regular price
    $12.00
    Sale price
    $12.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • There's Snow Place Like Home Flour Sack Towel
    Regular price
    $16.00
    Sale price
    $16.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Christmas Magic | Holiday - Flour Sack Towel
    Regular price
    $16.00
    Sale price
    $16.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • No Tricks Just Treats Flour Sack Towel
    Regular price
    $8.00
    Sale price
    $8.00
    Regular price
    $16.00
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Iowa Floral Flour Sack Kitchen Towel
    Regular price
    $16.00
    Sale price
    $16.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Macrame Keychain
    Regular price
    $7.00
    Sale price
    $7.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • The Cardinal & Gold State Mug
    Regular price
    $10.00
    Sale price
    $10.00
    Regular price
    $10.00
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Kawaii Frog and Strawberry Lunchbox Notes, Love Your Smile
    Regular price
    $6.00
    Sale price
    $6.00
    Regular price
    $6.00
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Kawaii Bee and Rainbow Lunchbox Notes, Do Your Best
    Regular price
    $6.00
    Sale price
    $6.00
    Regular price
    $6.00
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Kawaii Bear with Flowers Lunchbox Notes, Have a Great Day
    Regular price
    $6.00
    Sale price
    $6.00
    Regular price
    $6.00
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Maple Cut & Serve
    Regular price
    $18.00
    Sale price
    $18.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Charcuterie Board
    Regular price
    $16.00
    Sale price
    $16.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Jesmonite Coaster- Terrazzo
    Regular price
    $12.00
    Sale price
    $12.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Jesmonite Oval Tray- Terrazzo
    Regular price
    $18.00
    Sale price
    $18.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Celestial Wall Hanging
    Regular price
    $38.00
    Sale price
    $38.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Striped Serving Utensils
    Regular price
    $28.00
    Sale price
    $28.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Horn Dish
    Regular price
    $10.00
    Sale price
    $10.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Woven Bowl
    Regular price
    from $32.00
    Sale price
    from $32.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Horn Spoons
    Regular price
    from $5.00
    Sale price
    from $5.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Horn Butter Dish with Butter Knife
    Regular price
    $18.00
    Sale price
    $18.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Woven Placemats - Set of 2
    Regular price
    $24.00
    Sale price
    $24.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Small Round Basket
    Regular price
    $18.00
    Sale price
    $18.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Hawaiiowa Magnet
    Regular price
    $3.00
    Sale price
    $3.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Iowa Give it a Tryowa! Mug
    Regular price
    $10.00
    Sale price
    $10.00
    Regular price
    $10.00
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Is This Heaven? No, It's Iowa Magnet
    Regular price
    $4.00
    Sale price
    $4.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • I Like Iowa Magnet
    Regular price
    $3.00
    Sale price
    $3.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out