$6 Flat Rate Shipping. Local pick ups available in Ogden or Ankeny. Just select local pick up in delivery or "ship to" options.

Collection: Kitchen, Dining, & Home

Our handcrafted selection of pieces to compliment your everyday lifestyle.
82 products
  • Charcuterie Board
    Regular price
    $16.00
    Sale price
    $16.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Jesmonite Coaster- Terrazzo
    Regular price
    $12.00
    Sale price
    $12.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Jesmonite Oval Tray- Terrazzo
    Regular price
    $18.00
    Sale price
    $18.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Celestial Wall Hanging
    Regular price
    $38.00
    Sale price
    $38.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Striped Serving Utensils
    Regular price
    $28.00
    Sale price
    $28.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Horn Dish
    Regular price
    $10.00
    Sale price
    $10.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Woven Bowl
    Regular price
    from $32.00
    Sale price
    from $32.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Horn Spoons
    Regular price
    from $5.00
    Sale price
    from $5.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Horn Butter Dish with Butter Knife
    Regular price
    $18.00
    Sale price
    $18.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Woven Placemats - Set of 2
    Regular price
    $24.00
    Sale price
    $24.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Small Round Basket
    Regular price
    $18.00
    Sale price
    $18.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Iowa Give it a Tryowa! Mug
    Regular price
    $12.00
    Sale price
    $12.00
    Regular price
    $10.00
    Unit price
    per 
    Sold out
  • I Like Iowa Magnet
    Regular price
    $3.00
    Sale price
    $3.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Iowa Come for the Fields Mug
    Regular price
    $10.00
    Sale price
    $10.00
    Regular price
    $10.00
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Layers of Iowa Magnet
    Regular price
    $4.00
    Sale price
    $4.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Mesh Market Bag
    Regular price
    $11.99
    Sale price
    $11.99
    Regular price
    $11.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Silicone Wine Glass + Bag
    Regular price
    $7.50
    Sale price
    $7.50
    Regular price
    $7.50
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Scrub Brush - Plastic Free
    Regular price
    $7.99
    Sale price
    $7.99
    Regular price
    $7.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Camping Tools Equipment Glassware Tumbler, Moss
    Regular price
    $12.00
    Sale price
    $12.00
    Regular price
    $12.00
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Geometric Mountain Can Glassware
    Regular price
    $12.00
    Sale price
    $12.00
    Regular price
    $12.00
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Antler Glassware, Matte Black
    Regular price
    $12.00
    Sale price
    $12.00
    Regular price
    $12.00
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Bicycle Dinner Plate
    Regular price
    $16.00
    Sale price
    $16.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • State of Iowa Chevron Can Glass
    Regular price
    $9.00
    Sale price
    $9.00
    Regular price
    $12.00
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Unicorn Can Glass
    Regular price
    $12.00
    Sale price
    $12.00
    Regular price
    $12.00
    Unit price
    per 
    Sold out
  • State of Iowa Pint Glasses
    Regular price
    $9.00
    Sale price
    $9.00
    Regular price
    $12.00
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Our Family Recipe Recipe Cards
    Regular price
    $8.00
    Sale price
    $8.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Glass Straws
    Regular price
    $4.00
    Sale price
    $4.00
    Regular price
    $4.00
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Reusable Paper-less Towels, pack of 6
    Regular price
    $14.00
    Sale price
    $14.00
    Regular price
    $14.00
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Reusable Snack & Sandwich Bags - Hook & Loop Closure
    Regular price
    $14.00
    Sale price
    $14.00
    Regular price
    $14.00
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Reusable Snack & Sandwich Bags- Foldover Top
    Regular price
    $12.00
    Sale price
    $12.00
    Regular price
    $12.00
    Unit price
    per 
    Sold out